Delimi Ne Faster Abdü Ne Ceza Aldı? Sahaya Neden Atladı Yaptığı Açıklama

Delimi Ne Faster Abdü Ne Ceza Aldı? Sahaya Neden Atladı Yaptığı Açıklama

22.08.2019
Delimi Ne Faster Abdü Ne Ceza Aldı? Sahaya Neden Atladı Yaptığı Açıklama

Son zamanlarda herkesin çokça konuştuğu ünlü youtuber’ın uluslar arası bir maçta sahaya atlaması olayını ele alacağız. Öncelikle kimdir bu deli mi ne ona bakalım. Gençlerin yakından takip ettiği genellikle çılgın içerikler hazırlayan bir youtuber. Gerçek ismi Ali Abdüsselam Yılmaz olan youtuber geçen akşam oynan Liverpool Chelsea maçında 14. dakikada sahaya fırlamasıyla tüm dünyanın konuştuğu isim oldu.

Kendi youtube kanalında bu olayla ilgili yapmış olduğu açıklamada “maçın heyecanıyla bir an gaza gelip sahaya atladım. Bu olay kesinlikle daha önceden planlanmadı yada kesinlikle reklam amaçlı yapılmadı” gibisinden kısa bir özür videosu yayınladı. İsterseniz öncelikle yapmış olduğu açıklamayı buradan izleyebilirsiniz

 

Peki yapmış olduğu bu hareket sonucunda neler oldu. Öncelikle Türkiye’nin böyle önemli bir müsabakaya ev sahipliği yaptığı ve 90 ülkede naklen yayınlanan maçta ülkemizi kötü tanıtmış oldu. Sevenlerini üzdü hatta 100.000’e yakın takipçi kaybettiği söyleniyor. Çoğu kişinin konuşmadığı bence en kötü olay abdünün giymiş olduğu beyaz thsirtte yazan küçük söz. Peki ne yazıyordu o tshirtte “fuck off” (bilmeyenler googleda aratabilir.) Böylesine önemli bir maçta giymiş olduğu bu çirkin yazılı tshirtt hiç mi hiç olmadı. Bu yazıyı görenlerin aklına gelen ilk şey Türkiye halkı böyle yabancı maçları ve yabancı taraftarları ülkesinde istemiyor oldu. İşin kötüsü abdünün bulunduğu yerdeki güvenlik görevlilerini işinden etti. Abdünün sahaya atlarken durduramadıkları için orada görev yapan güvenlik görevlileride işinden olmuş oldu. Buda yetmezmiş gibi abdünün yanında bulunan 3 arkadaşı daha abdüyle birlikte göz altına alındı. Aşağıda onlarında yapmış olduğu açıklama bulunmakta.

 

 

Olaylar bu şekilde gelişti peki verilen cezalar ne oldu. Aslında bir ceza almadılar. Ifadeleri alındıktan sonra serbest bıraklıkdı. Yurtdışı yasağı ve her hafta emniyette imzalı yoklama verme emri çıkartıldı.

Umarız ülkemiz bir daha böyle birşeyle gündeme gelmez.